Podrobný profil

Ing. Jaroslav Kalvoda

Zpočátku jsem býval zaměření výhradně technického. Však jsem také studoval kybernetiku na ČVUT. Když nám tehdy v 10. semestru laskavý pan profesor Strejc vysvětloval teorii stochastiky aplikovanou na teorii řízení, málokdo z nás chápal o čem vlastně mluví. To až po letech jsem pochopil, že to nebyly přednášky ryze technické. Až po letech jsem poznal širší souvislosti.

Po promoci jsem pár let přemýšlel o smyslu života nad klávesnicí počítače jako programátor ve výzkumném ústavu. On vlastně celý náš život je jedním velkým programem s mnoha podprogramy. Jen se stále nemůžeme dohodnout, kdo je tím skutečným programátorem :-) Měl jsem tu práci rád, ale pak mě zlákalo potkávat nové lidi. Stal jsem se tedy obchodníkem a začal si užívat poznávání lidí a jejich osudů. To mě naplňuje dodnes.

Práce obchodníka přináší stres a ten se navyhnul ani mně. Po osmi letech úspěšného obchodování mě začalo bolet břicho. Však to znáte když vás něco bolí :-( Moje myšlenky byly černé, závěry lékařů po měsících vyšetřování překvapivé. Nic mi není. Z toho jsem měl pochopitelně radost, nicméně břicho mě bolelo nevesele dál. A tenkrát mi kamarádka nabídla odblokování. Šel jsem k ní spíše ze zvědavosti než s nadějí. Ale ono to opravdu pomohlo. A protože rád přicházím věcem na kloub, začal jsem sám studovat kineziologii One Brain. Nejdříve u Mgr. Míly Rutové v Plzni, později u Carol Honz v Praze. Tam jsem také v létě roku 2001 získal titul facilitátora. Dnes tedy mohu tuto metodu sám učit. Dávám ale přednost práci s klienty. Pomáhám jim zbavovat se stresů a energetických blokád, které mohou být příčinou obtíží, se kterými za mnou přicházejí. Máte-li téma, se kterým bych Vám mohl pomoci, napište.

Ochutnal jsem i řadu dalších alternativních metod, například Holotropní dýchání, Silvovu metodu, Tantru, Taichi nebo Reiki. Právě Reiki mě zaujalo hned od počátku svou jemností, jednoduchostí a účinností. Zasvěcení na Mistra Reiki jsem získal od MUDr. Jarmily Fabiánové na podzim roku 2002. Reiki používám prakticky každý den a do této krásné metody jsem zasvětil již řadu žáků. Máte-li zájem o studium, podívejte se na přehled mých kurzů.

V době studia kineziologie jsem se začal zajímat i o astrologii, numerologii a tarot. Protože mi neustálé listování v knihách přišlo neefektivní a pomalé, napsal jsem si pro sebe program. Program sám podle data narození rychle a přehledně zobrazoval stručné astrologické a numerologické rozbory. No a když už jsem měl program hotový, přišlo mi líto si ho nechávat jen tak pro sebe. Proto jsem ho zveřejnil na internetu. Později se stal základem serveru Astrology.cz. Skutečné horoskopy jsem se pak učil sestavovat v astrologické škole Tondy Baudyše a jeho otce.

Rád a často cestuji po světě, ale domov mám v Praze.

 
 
© Astrology.cz, Praha, 2000-2017
| Zavřít okno |